9 Eylül 2009 Çarşamba

Bahar Korçan / İstanbul Fashion Days


Tatilime denk geldiği için ilk defa düzenlenen İstanbul Fashion Days'i, kendi okulumda olmasına rağmen kaçırmıştım. Ancak üstüne 1-2 laf etmeden geçmek de olmazdı :)


Etkinliğin 2. gününde yer alan Bahar Korçan defilesine ilgi baya bir yoğun olmuş anladığım kadarıyla. Aralarında İsmail Acar, Ahu Yağtu, Yonca Evcimik, Tamer Yılmaz&Ayten Alpün, Cem Lokmanhekim, Bedük,Levent Erden ve Hakan Yıldırım gibi moda ve sanat dünyasından tanınmış isimlerinde bulunduğu bir izleyici kitlesi oluşmuş.


Basın bülteninde bahsedildiği üzere:

"Her koleksiyonunu bir felsefe üzerine oluşturan ünlü modacı Bahar Korçan, “Kabullen ya da Değiştir” konseptiyle sunduğu 2010 yaz koleksiyonunda bireyleri baskı altında bırakan toplumsal tabuları ve bunlardan dolayı üstümüze yüklenenleri anlattı. Beş bölümden oluşan defilede ilk bölümde kabullenenler anlatılırken ikinci bölümde sessizce dönene dahil olanlar, üçüncü bölümde değişenler, dördüncü bölümde başka mora dahil olanlar, beşinci ve son bölümde ise altın kanatlılar anlatıldı. Bahar Korçan “Kabullen ya da Değiştir” adlı tasarımlarının bir bölümünde bu yolculuğu anlatmak için kızı Lâl Korçan’ın çizdiği desenleri de kullandı. Defilenin konseptine özel müziği ise Bahar Korçan’ın diğer defilelerinde olduğu gibi yine Los Angeles’ta yaşayan ünlü kompozitör Rahman Altın besteledi."

Ancak üzerinde durulması gereken asıl konu bence Bahar Korçan'ın ilk defa mücevher kolleksiyonu tasarlamış olmasıdır. Mücevher üreticilerinden Jasabi'nin ürettiği kolleksiyon defilede de yer almış.


Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin